Informacje i pliki dla mediów


Biogram:
Remigiusz Szuman jest jednym z najciekawszych, wciąż nieodkrytych, polskich autorów. Wyczulony na absurdy i wspaniałe elementy otaczającego nas świata, ale też całkiem osobiste dylematy i radości każdego z nas, spisuje je w wartościowych tekstach, opatrując ciekawie brzmiącą muzyką.

Gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta – wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na prestiżowych festiwalach i przeglądach szeroko rozumianej piosenki autorskiej – zestaw piosenek, podsumowujących dotychczasową drogę artystyczną, opracował z myślą o szerszym składzie instrumentalnym.

Na jego płycie „Opowieści frontowe” brzmieniu gitary klasycznej i charakterystycznemu głosowi wokalisty towarzyszy sekcja rytmiczna, skrzypce, dodatkowa gitara elektryczna, saksofon, chórki.

W nagraniach (zrealizowanych w studio Roberta „Litzy” Friedricha w Puszczykowie) uczestniczyli, obok Pawła Stachowiaka i Sławka Tokłowicza – stałych współpracowników Remigiusza, również tak znaczący artyści jak Mateusz Pospieszalski (m.in. VOO VOO) i Marek Piekarczyk (wokalista TSA). Zdecydowali się wesprzeć ten projekt swoim talentem nie tylko z przyjaźni, ale z przekonania, że jest to wartościowe przedsięwzięcie.


Pliki do pobrania:


Remigiusz Szuman na kameralnej scenie (foto: Tomasz Jędraszczak)

Katalog zdjęć Remigiusza Szumana (foto: Tomasz Jędraszczak)

Piosenka "Juanita" - słowa i muzyka Remigiusz Szuman (utwór zarejestrowany w ZAIKS)

Remigiusz Szuman - biogram (plik .doc)


Remigiusz Szuman